Jakub Šrom
Novinky 2018 | Jakub Šrom
Archiv roku 2018
Přeji všem šťastný nový rok bez pádů!
vloženo 30.12. 13:30
Reportáž z vyhlášení sportovce ROB 2018
vloženo 27.12. 12:58
Noví členové AROB
vloženoo 8.12. 12:30
1.12. se konalo v Praze vyhlášení nejlepších sportovců ROB, ale také 14. sjezd asociace ROB. Na sjezdu delegáti oddílů (počet delegátů oddílu závisel na počtu členů) volili radu asociace ROB pro příští čtyři roky. Na úvod se shrnulo působení rady za minulé období. Vzhledem ke změně financování státní sportovní reprezentace od MŠMT se rada potýkala s problémy financování reprezentačních akcí, včetně mistrovství světa a Evropy. Vzhledem k situaci, novou radu také nečeká lehká práce. Složení rady po hlasování můžete vidět tady. Zvoleni byly všichni kandidáti kromě kandidáta na člena rady Tomáše Hikla, kterému dalo hlas pouze polovina z hlasujících. Předsedou se opět stal Miroslav Vlach.
Ocenění bílovičtí závodníci
vloženoo 4.12. 22:39
Vyhlášení nejlepších mladých ROBáku z oddílu GBM u příležitosti rozsvícení vánočního stromu v Bílovicích nad Svitavou.
Vyhlášení nejlepších sportovců v radiovém orientačním běhu 2018
vloženo 25.11. 17:49
Akademické MČR
vloženo 25.10. 22:17
Pokud se v minulých letech s účastí patnácti akademiků říkalo, že "je to letos slabé", pak nevím, jakým superlativem označit letošní ročník. První den se sešlo osm akademiků celkem z obou kategorií. Na druhý den byly obě kategorie ještě o jednoho závodníka chudší, takže mistrovské kategorie čítaly dohromady šest závodníků. Pro nás možná úsměvné, pro žadatele u ČAUS (pokud se nemýlím, že se žádá tam) to bude peklo. Akademici si do letoška mohli vyběhnout stipendia, tento rok se počítá s tím, že i přes velmi malou účast se stipendia rozdávat budou také, ovšem kam až to můžeme tlačit? S jedním účastníkem v ženské a mužské kategorii nám dotace nikdo neposkytne. Proč tak malá účast? Chyba je na straně systému i neinformovanosti. Napřed systém. Studenti také nejsou nesmrtelní a zkrátka postupně dostudovávají. To se stalo většině bývalých reprezentantů, kteří v reprezentaci sice dávno skončili, ale rádi si přijeli zaběhat ROB alespoň na akádu. Nyní už studenti nejsou, mistrovské kategorie běhat nemůžou a tak nemají motivaci jezdit a už je možná nikdy neuvidíme. Noví akademici skončili s běháním zároveň s přechodem do vyšší kategorie a priority mají jinde, proto nejezdí ani na akádu. Co se stane až dostudují alespoň letošní účastníci...? Co se týče neinformovanosti, nikdo z vedoucích akademických klubů nevěděl o chabé účasti a nemohli tak adekvátně reagovat. Prý by našli pár členů, které by zkusili přesvědčit o účasti na závodech, ale protože si mysleli, že závodníků bude dost, nikoho nepřesvědčovali. Bohužel se to sešlo tak najednou, ale pro příště už víme, co dělat. Takže doufám, že zase nebudu muset vzdávat závod (hlavně ale doufám, že budu bojovat o vítězství). Výsledky, článek na ardf.
Rozhovory
aktualizováno 10.10. 17:36
Dnes vyšel další díl Martinovy mistrovské jízdy. Pro dnešek vyzpovídal Dominika Šroma, ve čtvrtek to bude Tomáš Hikl.
MS Korea aktuálně
aktualizováno 18.9. 14:52
Fotky od juniorů a juniorek z celého pobytu, foto pořadatelé (lišta vpravo), 360° video, OFICIÁLNÍ stránky MS

3.9. Trénink
bulletin 4
fotky z tréninku
video
mapa trénink klasiky
mapa trénink sprint
foto Nečík
4.9. Foxoring
OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY
mezičasy a srovnávání
náhled turistické mapy
náhled satelitní mapy
foto 1, foto 2, foto3,
foto Nečík, foto vyhlášení
mapa
5.9. 144/3,5 MHz
OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY INDIV.
OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY TÝMY
mezičasy a srovnávání
startovka
mapa
foto 1, foto 2, foto 3, foto 4,
foto 5, foto Nečík
6.9. Sprint
OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY
mezičasy a srovnávání
mapa
náhled satelitní mapy
foto 1, foto 2, foto 3,
foto 4, foto 5
foto vyhlášení, foto Nečík
7.9. 3,5/144 MHz
OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY INDIV.
OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY TÝMY
mezičasy a srovnávání
mapa
náhled satelitní mapy
náhled turistické mapy
foto 1, foto 2, foto 3,
foto 4, foto vyhlášení,
foto Nečík 1, foto Nečík 2
video vyhlášení W19

Medailová statistika:

1. Rusko 52 (21-18-13)
2. Česko 41 (20-10-11)
3. Ukrajina 29 (9-10-10)
4. Maďarsko 15 (3-7-5)
5. Norsko 6 (2-2-2)
6. Bulharsko 4 (2-2-0)
7. Polsko 5 (2-0-3)
8. Japonsko 4 (2-0-2)
9. Německo 10 (1-6-3)
10. Rumunsko 4 (1-3-0)
11. Litva 2 (1-1-0)
12. USA 5 (1-0-4)
13. Čína 1 (1-0-0)
14. Švédsko 2 (0-2-0)
15. Slovensko 4 (0-1-3)
16. Estonsko 2 (0-1-1)
17. Kazachstán 1 (0-1-0)
18. Velká Británie 2 (0-0-2)
18. Mongolsko 2 (0-0-2)
20. Jižní Korea 1 (0-0-1)
Mistrovství světa skončilo, většina reprezentací je již doma a tak by se hodilo zrekapitulovat co se poslední dny událo. Vpravo můžete vidět tabulku s počtem medailí jednotlivých států. Rusové převzali pomyslné žezlo a ne, že by to byla výmluva, ale Čechů zkrátka bylo méně, takže se umístili na druhém místě. Litva, pořádající loňské mistrovství Evropy získala o 14 medailí méně než loni a skončila jedenáctá se dvěma medailemi. Největší propadák postihl Bělorusko, které obhajovalo 6 medailí, avšak letos nezískalo ani jeden cenný kov. Pochopitelné vzhledem k neúčasti ani jednoho jejich reprezentanta na letošním šampionátu.
V kategorii M19 nepustili na první místo naši reprezentanti nikoho jiného a tak získali všichni tři od Martina Kince, přes Dominka Šroma (získal dvě zlata) až po Tomáše Davida zlaté medaile. V týmech to bylo úplně stejné. Ve W19 excelovaly Rusky a Bulharky. Z Litvy měla dvě zlata a bronz, z Koreje si odváží jedno zlato a jedno 4. místo. V ženách letos nebyla Miška Omová, která obhajovala dvě zlata a stříbra, avšak i tak měli Češi zastoupení. Bětka Lehárová si odváží stříbro a bronz. Nejlepší ženou byla Ruska žijící v Česku-Natália Hiklová se dvěma zlaty a stříbry. V mužích Kuba Oma obhajoval dva bronzy a zlato, Tom Hikl stříbro. Kuba Oma letos zaběhl dvě 4. místa a zlato. Tom Hikl opět stříbro. Ondra Šimáček poprvé na MS v elitní kategorii bral také stříbro. Nejlepší z mužů byl Oleksii Ivanko se zlatem a bronzem, ovšem počtem medailí ho předstihl Rodionov Bogdan se dvěma stříbry a bronzy. V M40 prokázal stálou formu od minulých šampionátů Tonda Šindelka. Vyhrál individuální medaile ve všech třech barvách. Jednou byl čtvrtý. Překonal tak jedno stříbro z loňska. Stejně jako Tonda to měl v M50 i Jirka Mareček. Vyhrál stejný počet a zbarvení a jedná se tak o jednu z jeho nejúspěšnějších sezón. Při pohledu na výsledky by se zdálo, že ženy W50 a W60 se předháněli, kdo vyhraje více medailí. Marcela Šrůtová z W50 má 2 zlaté a bronz, Dáša Skřivanová zlato a bronz. Nejlepší Češkou byla v kategorii W60 Eliška Voráčková se dvěma zlaty, stříbrem a bronzem, Sandra Látalová vyhrála stříbro. V olympijském hodnocení tak vyhrála děvčata W50 :).
Ohlasy závodníků na mistrovství jsou bohužel negativní. Špatně hodnotí nevhodný terén pro ROB, v tomto důsledku monotónní a jednoduchou stavbu tratí, mnoho vedení vysokého napětí v prostoru závodu, který ruší vlny na osmdesátce. Někteří zašli se svým názorem tak daleko, že by už nechtěli, aby se v Koreji pořádal další šampionát. Snad je to ale jen prvotní nával emocí bezprostředně po mistrovství a závody se zde opět pořádat budou. Doufejme však, že opravdu v prostoru vhodnější pro ROB. Díky, že jste MS sledovali se mnou, těm brzy vstávajícím patří můj obdiv a zase u dalších závodů nebo u nového videa ahoj!
mapy s kontrolami převzaty z ardf.darc.de
Za týden začíná MS v Koreji
vloženo 26.8. 15:52
Doufám, že jste zvyklí vstávat brzo, protože pokud budete chtít sledovat MS v Jižní Koreji, bude potřeba vstávat hodně brzo, abyste stihli start 00. Ten je totiž našeho času ve 2 hodiny ráno!!! Klasiky by tak měly vrcholit kolem 6. hodiny, sprint a foxoring o něco dříve. Program MS je velice náročný. Všechny čtyři disciplíny: foxoring, klasika I., sprint, klasika II. proběhnou pouze ve čtyřech dnech bez pauzy. Naposledy byl takhle nabitý program v roce 2012 na MS v Srbsku. První závod začíná 4.9. a běží se již zmiňovaný foxoring. Z veteránů jedou na MS jen ti nejodvážnější (čti: "mají na to dost finančních prostředků") - D50: Šrůtová Marcela, Skřivanová Dagmar, D60: Voráčková Eliška, Látalová Alexandra, M40: Klíž Michal, Šindelka Antonín , M50: Mareček Jiří, Látal Miroslav, Mokrý Pavel. Naši závodníci z D35 ani M60 se letos nezúčastní. Nominace hlavních kategorií MD 19 a MD 20 již byla zveřejněna. Češi tak nebudou zdaleka dominantní výpravou, protože hned šest zemí bude mít více nasazených závodníků, což nebývá zvykem. Ovšem vzhledem k okolnostem se to dalo čekat.
Jižní Korea pořádala mistrovství světa naposledy před 10 lety u Soulu. Mapa pro ukázku letošního terénu je z 130 km vzdálelé části. Očekává se les s menším počtem polí a vyššími kopci. Část veteránů již v Koreji jsou a jejich poznávání Koreje můžete sledovat na speciálním webu Páji Šrůtové. Hlavní kategorie odlétají letadlem 30.8. z Prahy. Pro zajímavost se můžete podívat na nominaci elitních kategorií Slovenka (žebříček), nominace Urajiny a předběžná nominace Ruska. Více informací o MS naleznete v Bulletinu 3.
Mě v nominaci nehledejte, nejsem dost odvážný, ale hlavně jsem se přes stále přetrvávající zranění nenominoval (s tou odvážností si dělám tak trochu srandu, protože asociace letos dostala dost prostředků na to, aby mohla do Koreji vyslat 3členný tým z každé kategorie). Tak si nastavme budík na 1:59 ráno a sledujme společně letošní MS! :) Ony ale nakonec stejně nebudou ani online výsledky, takže možná bude stačit i ta sedmá hodina ranní.
4 dny ROB v Mariánkách, svět v Doksech
aktualizováno 10.7. 18:11
Letos se pořádání čtyřdenních závodů (bez sprintu) ujal chebský oddíl. Mapy známé ze závodů či tréninků z ME 2015 nebo z výběrového/nominačního soustředění v roce 2016. Někteří tak znali terén a mohli z toho hodně čerpat. Například na dvoumetrové mapě, která nenabízela moc místa pro umístění osmi kontrol, závisel výsledný čas na preciznosti při dohledávce. Pokud se nad mapou člověk zamyslel, mohl celkem přesně určit umístění kontrol. Já jsem třeba trefil čtyři z pěti, ale měl jsem problém na jedné dohledávce. Osmdesátka se běžela na jedné z nejtěžších map, na které jsem kdy závodil, což vykompenzovalo krátkou klasiku na dvoumetru. Nevím jak vám ostatním, ale mně ty klasiky pod 50 minut moc nebaví. Delší tratě mají co do sebe a pro ty kratší tu je sprint, štafety a foxoring. Ve foxoringu je čas vítěze nastaven v mužích na 40 minut, což už ani nevím kdy naposledy, se běžel pod tuto hodnotu. A myslím si, že to je jen dobře. Kdo chce běhat krátké tratě, ať se vrátí do žákovských let :D. Štafety ovládly v ženách i mužích Pardubice. V mužích měl ale zbytek závodů jen jednoho vítěze. Jakub Oma nikomu nedal šanci. V ženách byly ve všech třech závodech jiné vítězky.
Kvůli ztrátě na dvoumetru a šestému místu již téměř nemám šanci se nominovat na zářijové MS (viděl bych šanci tak na 0,1%), takže se budu soustředit na úplné uzdravení. Noha mě z března pořád bolí a nemá cenu to přes ni lámat. Čtyřdenky trochu zamotaly pořadím v nominaci ostatních, ale stále není nic rozhodnuto. Musíme si počkat na poslední nominačky na konci července (žebříček).

Co je ale jasné jsou výsledky z MS žáků a dorostenců. Češi vyhráli pořadí národů s 18ti medailemi. Druhá byla Ukrajina, třetí Rusko. Individuální zlaté medaile: Jakub Klec (M14 80m), Michaela Novotná (D14 80m), Alžběta Sobotová (D14 2m), Markéta Střítecká (D16 2m). Je skvělé, že máme konečně po dlouhé době mladou generaci závodnic, které doufejme vydrží alespoň do juniorských kategorií. Jinak se závody podle ohlasů povedly, Rusové dokonce zůstaly i na naše vícedenní závody v Chebu, což je pro konkurenci jen dobře. Ve videu máte rozhovor s individuálními medailistkami z MS - Věrou Staňkovou a Markétou Stříteckou.
WYAC 2018
vloženo 26.6. 10:13
Nominační závody pro MS žáků a dorostenců skončily. Nominační žebříček ukazuje nominaci všech pěti závodníků z každé kategorie. Celkem by se závodů mělo účastnit 125 závodníků. Opět to nevypadá na mezikontinentální závody, i když tomu název soutěže napovídá. Centrum soutěže bude v Doksech. Hlavně dospělá reprezentace má s touto oblastí mnoho zkušeností. Staronová mapa u Bezdězu, kde se poběží dvoumetr je právě na tomto pásmu dosti zrádná. Samotná mapa by ještě nebyla zákeřná, ale vzhledem k velkému kopci těsně u mapy, na kterém se najdeme hrad Bezděz, dává mnoho možností pro odraz signálu právě o tento kopec (celá oblast). Pravděpodobně se ale poběží jen na části před hradem směrem k Doksům (mapa). Zajímavá je taky část na sever od této mapy, kde se těžilo dřevo a jsou tam zajímavé terénní tvary s těžkou podložkou. Kromě klasiky se zde poběží také sprint. Na osmdesátku je připravena také známá mapa. Bude zde potřeba přesně měřit, protože ač se ty kopce nezdají, vylézt na ně zbytečně, sebere hodně sil.
Složení pořadatelů zůstává podobné jako v roce 2013, kdy se ME konalo ve Třech Studních. První závod na osmdesátce startuje 1.7. v 10:00. Podrobnější harmonogram a více informací naleznete na stránkách soutěže nebo v Bulletinu 3.
I. nominační závody Jeseníky
vloženo 12.6. 12:48
Čekal se kopcovitý terén, ne úplně dobře průběžný a to se potvrdilo. První osmdesátková klasika byla delší, avšak to nebylo na škodu. Vítězný čas v mužích byl 70 minut. Další den byl sprint a dvoumetr. pro sprint bylo těžké najít rovinu, ale naběhali jsme jen 50 výškových metrů na 3 kilometry, takže to ušlo. Před dvoumetrem nás zastihla bouřka, která ne a ne přestat. Z cest se staly potoky a start byl posunutý o 30 minut. Nakonec jsme do lesa vyběhli, dvoumetr relativně měřil (půlce měřil dobře, druhá půlka by ho raději ani neběžela). Foxoring byl opět delší (10 km člověk prostě v tomto terénu neběží 4 min/km) a časy vítězů překročily 60 minut. Žebříček je docela pestře nastřelený, takže si počkáme až na zveřejnění. Mužů má zájem o nominaci osm, žen čtyři, juniorek také čtyři a juniorů šest. Na 97,5 % (hrubý odhad) pojedou na MS tři závodníci z každé kategorie.
Žáky a dorostence čekají poslední závody tento víkend ve Svitavách pro nominaci na MS do Česka. MS je pak 30.6.–4.7. Ihned na to navazují čtyřdenky. Vzhledem k teoretickému počtu pěti nominovaných závodníků, není ještě o nominaci rozhodnuto minimálně v polovině kategorií (žebříček). Složení hlavních pořadatelů WYAC 2018 se od EYAC 2013 příliš neliší, tak se snad opět povede. Více o WYAC popřemítám před zahájením.
Důvodem, proč jsem naše závody v Bílovicích pořádal, neúčastnil se soustředění a jiných závodů je zdravotní nezpůsobilost. Ze zimní přípravy jsem si odnesl zánět přitahovače stehna, což je zranění na delší dobu a ani nyní nejsem v pořádku. Pravděpodobně se budu ještě nějaký čas uzdravovat, ale chtěl jsem si nechat šanci na nominaci (trochu běhat můžu), takže jsem se prvních nominaček také zúčastnil. Jediný závod, který jsem běžel na plno byl sprint, ale vzhledem k absenci fyzické přípravy jsem nedokázal být na prvních třech místech a nominace je tak už v podstatě nemožná. Ještě nevím, jestli to ještě zkusím na čtyřdenních, kde máme 2 nominační závody a nebo se pořádně vyléčím, abych byl příští rok ok. Každopádně, stát se ještě může cokoli :).
Bílovické krpály a ME v OB
vloženo 13.5. 19:11
Bílovické krpály dostály svému názvu a dvoumetrová klasika v sobotu patřila mezi ty náročnější. Nedělní krátká trať na osmdesátce byla naopak mírnější. Celkově přijelo z celé republiky (i ze Slovenska) celkem dost závodníků, ale i tak byla kategorie žen méně početná. Většina bílovických závodníků pořádala, takže nemohla promluvit do pořadí. V mužích zvítězili Šimáček O. a Oma. V ženách Horová a Hiklová. Stránky soutěže.
Uplynulý týden se konalo ve Švýcarsku ME v orientačním běhu. Domácí závodníci splnili roli favorita a v polovině disciplín brali zlato. Češi si celkově nevedli špatně, ale dobrých výsledků dosahovali pouze muži. Král se vešel dvakrát do první desítky, Nykodým jednou. Češky byly rády alespoň za druhou desítku. Náladu si zpravili ve smíšených štafetách, kdy Česko bojovalo o bronz, avšak na ten v cíli o 6 sekund nedosáhlo.
MČR dlouhá a noční trať
vloženo 12.4. 12:56
Noční závod trochu připomínal spíš náš krajský přebor podle počtu závodníků, ale zatímco třeba Hroudys by přebor postavil sám, na MČR noční se podílelo 15× více pořadatelů. Lehkou nenávist vůči staviteli a dvoumetru měli závodníci na dlouhé trati. Jakmile se první závodník po výměně rádií rozběhl na druhou stranu do kopce od prostoru dvoumetrových kontrol, všichni ostatní jej poctivě následovali za vidinou brzkého cíle. Bohužel od kopce se krásně odrážely kontroly, které byly pod ním, takže dvoumetry skutečně mohly měřit na tuto stranu. Ovšem byl to jen odraz. Někteří to zjistili po půl hodině, jiným to trvalo klidně i o hodinu déle. Na první kontrolu tak od výměny rádií závodníci doběhli o hodinu později, než stavitel trati očekával. Přitom stavitel trati dvoumetr schválně postavil krátký, kvůli velkým kopcům, které závodníky zdržovaly. Délka trati 13,5 km pro muže, i když vzdušně, pořád není velká sada. Takovou délku trati bychom klidně očekávali od klasiky loni v květnu v Šaštíně. Závodníci čekali zkrátka delší trať, a proto se hned nevydali k cíli. Závodníkům z dlouhé se teď asi opět zvedne žaludek, ale kdyby se postavila trať třeba o 2 km vzdušně delší, musela by se dvoumetrová kontrola dát do prostoru, kam všichni po předávce běželi a hned by to bylo o něčem jiném. Jinou možností je navést závodníky do dvoumetrového prostoru pomocí koridoru. Zavést jej pravidla umožňují, avšak není jeho zřízení povinné. Bude tedy dlouhá příště pořádně dlouhá nebo se naopak ještě raději zkrátí? Stránky soutěže.
Vedení ŽDR, fotky
vloženo 25.3. 12:15
Koncem loňského prvního MS žáků a dorostenců na Slovensku skončilo také funkční období šéftrenéra žákovské a dorostenecké reprezentace Juraje Turského. Jeho místa se ujal po čtyřleté pauze opět Míra Vlach, protože se nenašel žádný jiný zájemce (takže k tomu byl Míra trochu donucen).
Krize s neobsazenou pozicí šéftrenéra národního týmu na Slovensku je prozatím zažehnána . Po loňském roce, kdy byla reprezentace bez šéftrenéra, to je jistě cesta k lepšímu s tím, že Peter Jurčík rozhodně nebude bez práce. Pokud vám tato situace něco říká, pak máte pravdu. Nebýt Míry Vlacha, asi by i naše žákovská a dorostenecká reprezentace byla bez trenéra. Kdo by si myslel, že se nám to v dospělé reprezentaci stát nemůže, ať si v hlavě probere jména možných kandidátů na šéftrenéra u nás a pravděpodobně dojde k hrozivému výsledku. Takže bych se raději Slovákům moc nesmál, protože kdo se směje naposled...
Na fotkách google jsem do sdíleného alba nahrál všechny fotky, které jsou na rajčeti a ve staré fotogalerii na foxtimes. Je povoleno přidávat další fotky i vám všem, takže pokud budete mít nějaké foto z akcí, můžete je vložit tam. Nezávisí tak všechno na jednom člověku.
Jaro se blíží
vloženo 2.3. 15:58
Zimní OB ligy pomalu končí. Vlevo vidíte fotku z kauflaufu - městského longu (reportáž). Klidně bych si zaběhl víc závodů takového formátu. Většinou jsou v zimě k běhání pouze sprinty, ale závod jako tento, žádný. 16 kilometrů dalo zabrat, ale vzhledem k městskému terénu to byla ještě pohoda. Už se těším na ROB dlouhou.
Mimochodem už jsou stránky soutěže. Také jsem zveřejnil i adresu dalších závodů, které náš oddíl letos na jaře pořádá. Bílovické krpály 2018. S klukama jsme toto video točili na podzim, jako upoutávku. Za měsíc byste tam mohli najít už hotové stránky s propozicemi. Jak jste si mohli všimnout, poslední měsíc jsem pracoval na vzhledu a funkčnosti oddílového webu. Web je už hotový. Pokud byste měli jiné nápady na chod nebo vzhled stránek, napište mi.
Na serveru O-news se objevil článek o ROB ve spolupráci s Mírou Vlachem, Martinem Kincem a Karlem Fučíkem. Tož to je zatím vše.
Zimní soustředění, prezidentské volby
upraveno 30.1. 10:36
Po delší době jsem opět vyrazil s reprezentací na soustředění. Jezdilo se na běžkách, bydlelo se ve Strážném na úpatí Krkonoš. Bohužel opravdu na úpatí, takže nás téměř každý den čekal tři sta metrů výškový rozdíl, abychom se dostali na krkonošskou magistrálu. Pokusili jsme se o zdolání pramenu Labe (kvůli nepřízni počasí jsme skončili 2 km před ním) a o zdolání Sněžky, kterou jsme zdolali úspěšně. Schůze byly ve znamení nadcházejícího vrcholu sezóny - mistrovství světa v ROB. Probírali jsme jihokorejské mapy. Naštěstí je na horách sněhu dost, takže naše plány nezhatila ani výrazná obleva. Nad financováním reprezentace se vznáší opět otazník. Je podána žádost na hrazení reprezentace z dotačního programu I. - Sportovní reprezentace ČR (podmínky jsou ale podobně přísné, jako loni). Jistotu tak hledáme v programu V. - Činnost sportovních svazů (více o programu zde). Důsledkem je nejasná finanční dotace a nemožnost (pokud bychom nedostali peníze z programu I.) z této dotace finančně ohodnotit reprezentanty za jejich výkony na vrcholných akcích (i jinde). Navíc program V. na rok 2018 ještě nebyl vypsán, i když se tak mělo stát už loni na podzim.
Nelze neopomenout výsledky prezidentských voleb. Jsem rád, že jsem obklopen stejně smýšlejícími lidmi, v opačném případě bych se z názorů protistrany asi brzy zbláznil. Výsledky voleb ukazují na to, že většině voličů nevadí lhaní, urážení, časté měnění názorů a šíření dezinformací (já raději používám jiný výraz, který je výstižnější - lhaní). Volby se konaly o víkendu, kdy jsme byli na soustředění a všichni oprávnění voliči z reprezentace ROB šli k volbám vyjádřit podporu panu prof. Jiřímu Drahošovi, včetně mě. Volili jsme v obci Strážné. Pokud vám něco tato malá obec říká, pak jste volby pravděpodobně sledovali a mohli jste tak zaregistrovat, že právě obec Strážné měla nejvíce procentuálních hlasů ve prospěch pana profesora z celé ČR. Je mi líto, že dnes nezvítězila pravda a zdravý rozum, tedy hodnoty, kterých jak vidno, není nikdy dostatek. Nyní se s Vámi rozloučím slovy Miloše Zemana, který bude reprezentovat Českou republiku na příštích (možná) 5 let. Allahu Akbar.


Archiv novinek: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, ardf2015, 2015, 2014
Jakub Šrom © since 2014